Co je to vlastně svatební make-up ?

16.02.2020

Když  procházím různá diskuzní fóra, kde slečny hledají svou svatební vizážistku, nebo si sdělují různá doporučení ohledně svatby, často vídám, ale i slýchám, že pokud se přidá slovo svatební, okamžitě je to se stoprocentní přirážkou. 

Já bych vám dnes chtěla trochu přiblížit, co je to vlastně svatební make-up, jak by měl vypadat a proč je cena vyšší než standardní make-up.

Pokud jste si již vybrala svoji vizážistku, nebo ještě ne, (o tom jsem již jeden článek napsala, abych vás trošku navedla jak si vlastně vybrat :) https://www.vizazistkakristy.cz/l/jak-si-vybrat-svatebni-vizazistku/ ) pokusím se vám přiblížit, co vás vlastně čeká.

Svým klientkám hned na úvod svatební zkoušky vysvětluji co je to svatební make-up a vám se to pokusím co nejlépe popsat. 

Svatební make-up musí splňovat cca sedm kritérii. Musí vypadat dobře na denním světle, večerním světle, musí splňovat nároky na focení a natáčení. Dále musí vydržet doteky a líbaní od průměrně dvaceti až sta lidí. Vydržet průměrně šestnáct hodin a také samozřejmě odolat potu a slzám.  No a tohle je Svatební make-up. Řekla bych, že těch nároku je až moc a vizážisti musí udělat určité kompromisy, aby make-up vypadal krásně po celý den a na veškerou techniku ! 

Například make-up na focení a make-up na kameru je jiný, i když se vám to může zdát dost podobné a rozdíl mezi denním make-upem a večerním, tak to myslím, že o tom se vůbec nemusím rozepisovat. 

Tyto nároky je potřeba si uvědomit při výběru vizážisty. Pokud je cena příliš nízká a doba vytváření make-upu příliš krátká, nemůže prostě splňovat nároky Svatebního make-upu. Standartní čas líčení je cca 45-90 minut. Samozřejmě záleží na stavu pleti a náročnosti make-upu. 

Dále by svatební make-up měl být nadčasový. Trendy se mění to platí i u svatebního líčení, ale vy by jste se měla sama sobě na fotografiích líbit i po deseti letech. Pokud zvolíte jemné kouřové líčení v přírodních tónech, tak nikdy neuděláte chybu. 

U českých žen stále vede spíše jemnější líčení. Svatební make-up by měl podhrnout vaši přirozenou krásu. Ovšem pokud  jste zvyklá na rudou rtěnku, která k vám prostě patří, nebojte se ji aplikovat i o svatební den.  Další vodítko je samozřejmě styl svatby a kde se svatba odehrává. Pokud fandíte statkům a peříčkům, tak i make-up asi bude spíše lehčí. Naopak pokud bude svatba v hotelu a spíše formální, make-up bude elegantnější například s krásnou ostrou linkou a hustými řasy.

No a v neposlední řadě by jste se měla líbit vašemu nastávajícímu. :-)

Ale! To není vše, co tvoří cenu svatebního líčení. Další je komunikace s nevěstou a příprava. Já většinou s nevěstou komunikuji e-mailem a telefonicky. S nevěstou si napíši minimálně 5 e-mailů. To je pro mě nevěsta, která má jasnou představu a poctivě si přečte informace, které ji zašlu. Pro mě cca 1  hodinu na telefonu/PC. Nebo to může být nevěsta, se kterou si napíši až 20 e-mailů. To je tedy cca 2-3 hodiny. Dále svatební zkouška, kde se domlouvá na stylu a následně se tvoří make-up. To trvá cca 2 hodiny. Dále je to příprava materiálu na svatební den. No a den D, to už aplikace make-upu trvá cca 1 hodinu. Samozřejmě zaleží na místě atd., ale to už je individuální. To znamená, že jedna nevěsta (jeden svatební make-up) zabere vizážistce 5-8 hodin !  A to jsem neřešila ještě vzdělání vizážistky, spotřebovaný materiál a praxi :-) 

Pro srovnání: Líčení jedné ženy na jednu akci = Jeden až dva telefonáty 2-4 emaily. Cca 2 hodiny práce. 

A proto je prostě svatební líčení dražší než klasické například večerní líčení. 

Doufám, že jsem vám to napsala srozumitelně a že vám tento článek pomůže například s výběrem vhodné vizážistky. 

Pokud jste již svatbu měly, doufám, že to byl váš nejkrásnější den. Pokud vás teprve čeká, tak doufám, že to bude váš nejkrásnější den ! 


Vizážistka Kristy